Tüm Kategoriler
EN

Ana Sayfa>Haberler

Yeni Yukarı Doğru Küme Acı Biber Çeşitleri CJ1417

2022-05-09 tarihinde yayınlandı

CJ1417, Hunan Xiangyan Seed Industry Co., Ltd.'den (Peppera Seed) yeni yetiştirilmiş, yukarı doğru salkım tipi biber veya acı biber çeşididir. Bu çeşidin ana avantajları, tek tip bitkiler, parlak ve kaliteli kuru meyveler ve yüksek keskinliktir. Hebei, Shanxi eyaleti gibi Kuzey Çin bölgesinde popülerdir ve iyi performans gösterir ve ayrıca küme segmenti sıcak biber dikme alışkanlıklarına sahip Güneydoğu Asya ülkelerinde test edilmiştir.

karakteristik:Erken olgunluk, salkımda yukarı, orta canlılıkta, bitki boyu yaklaşık 50 cm. Bitki başına yaklaşık 10 salkım ve salkım başına 15-22 meyve. Orta yatma direnci. Meyve boyu 6-7cm, çapı 0.8cm, kuru meyvelerin keskin, parlak kırmızı rengi. Meyveler doğal olarak kurutulabilir. Kuru meyvelerin düzensiz rengini azaltmak için fırında kurutma tavsiye edilir.

Yetiştirme ipuçları:

1. Dikim yoğunluğu:Dönüm başına yaklaşık 33000 bitki (5500m667 başına 2 bitki). Bitkiden bitkiye alan, Skyline 3'e kıyasla daha yakın olacaktır. Yatak başına iki sıra ve delik başına bir bitki, dikim için bitkiden bitkiye 25 cm.
2. Gübre uygulaması ve saha yönetimi:Esas olarak organik gübre, fosfat ve potas gübresinden küçük bileşik gübre ile ekimden önce yeterli baz gübre uygulayın. Dikimden bir hafta ila iki hafta sonra, dönüm başına 30-48 kg üre kullanarak fidelerin büyümesini hızlandırın. Bitki boyu yaklaşık 20 cm olan ilk çiçek göründüğünde tepesi. NPK gübresini dekara 30-48kg olacak şekilde bir kez üstünü doldurduktan sonra uygulayınız. Ek gübre olarak bileşik gübre kullanın ve aynı zamanda azotlu gübre uygulamasını azaltın. Kısa meyveleri önlemek için kuru mevsimde zamanında sulama.

30 yıllık sürekli yenilikçi bilimsel araştırmadan sonra, Peppera Seed, acı biber üzerinde ticarileştirilmiş yetiştirme sistemini başarıyla kurmuştur. Taramada tek tip değerlendirme standardı, süreç bazlı yetiştirme çalışması ve uygulanan bilgi teknolojisi özelliklerine sahip bu ıslah sistemi altında 5000 ila 6000 yeni acı biber melezi tasarlanmış ve her yıl piyasaya sürülmek üzere 5-10 yeni çeşit seçilmiştir. Acı biber yetiştiriciliğinde geniş çapta uygulanan moleküler teknoloji ve geleneksel yetiştirme yöntemleri ile birleşerek üreme hızını hızlandırmanın yanı sıra germplam kaynaklarının yenilenmesine katkıda bulunur. Peppera Seed her zaman çiftçilere fayda sağlamayı ve sebze tohumu endüstrisini geliştirmeyi amaçlar.

1

2

3

Yeni 4